Nyári szünet

2026. július 13-tól augusztus 23-ig

a Könyvtár minden egysége zárva tart, kivéve a Keleti Gyűjteményt, amely változatlan nyitvatartással várja Önöket.

A kikölcsönzött könyveket a zárás ideje alatt hétfőtől csütörtökig 9 és 15 óra, pénteken 9 és 12 óra között lehet visszahozni. A könyvtárközi kérések ugyanezen időpontokban vehetők át az Olvasóteremben.

A zárás alatt – ahogyan minden évben – az összes polcra vagy szekrénybe félretett kötetet visszaküldjük a raktárba, így azokat újra fel kell majd kérni, ha továbbra is használni szeretnék. Aki a félretett kötetek adatait meg szeretné őrizni, javasoljuk, hogy katalógusunkban bejelentkezés után kattintson a „saját kölcsönzések” pontra (itt megtalálhatók az olvasóterembe kölcsönzött könyvek adatai is).

Távolról elérhető adatbázisaink eduID-val a szünet alatt is folyamatosan olvasóink rendelkezésére állnak.

Minden kedves Olvasónknak kellemes pihenést kívánunk!

 

A nyitvatartás változása március 16-17-én

Tájékoztatjuk Olvasóinkat, hogy március 16-án és 17-én a Könyvtár nyitvatartása a következőképp módosul:
 
Március 16-án a Kézirattár és Régi Könyvek Gyűjteménye, valamint a Levéltár zárva tart.
A központi olvasóterem, valamint a Keleti Gyűjtemény a megszokott rend szerint lesz nyitva.
 
Március 17-én a Könyvtár valamennyi egysége zárva tart.